Lista uczestników została już zapełniona – cieszy nas tak duże zainteresowanie webinarium!
Serdecznie zapraszamy do udziału w nowym cyklu wykładów eksperckich online, pod nazwą “Zaprojektuj działanie!”, Cykl powstał z myślą o odbiorcach programu “Europa dla obywateli” – ma na celu wzmocnienie kompetencji i wzbogacenie wiedzy w zakresie realizacji projektów.
Kolejne spotkanie z cyklu pt. “Czym są projekty społeczeństwa obywatelskiego?” odbędzie się w środę, 3 czerwca 2020 r. w godz. 11.00-12.30.
W ramach programu “Europa dla obywateli”, działania 2.3 Projekty społeczeństwa obywatelskiego wspierane są projekty realizowane przez międzynarodowe partnerstwa i sieci bezpośrednio angażujące obywateli.
Wykład Magdy Leszczyny-Rrzucidło “Czym są projekty społeczeństwa obywatelskiego?” przybliży uczestnikom działania podjęte w ramach dwóch projektów: „Strenghtening the civil society rights by information access for European youth” (Wzmacnianie praw obywatelskich poprzez dostęp do informacji publicznej dla europejskiej młodzieży) oraz „Citizens of macro-regions for a stronger Europe” (Obywatele makroregionów dla silniejszej Europy), które stanowią bardzo dobry przykład promowania zaangażowania społecznego, solidarności oraz współdziałania na rzecz innych.
Sylwetka eksperta:
Dr Magda Leszczyna-Rzucidło – od 2012 roku zaangażowana w międzynarodowe projekty dotyczące społeczeństwa obywatelskiego, integracji europejskiej i współpracy bałtyckiej. Dyrektor Międzynarodowego Sekretariatu Euroregionu Bałtyk oraz Prezes Stowarzyszenia Bałtycki Instytut Spraw Europejskich i Regionalnych BISER. Od 2018 roku realizuje także projekty Programu “Europa dla obywateli”, m.in. jako koordynator projektu SIA4Y na rzecz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oddział w Gdańsku. Aktywnie zachęca inne NGOsy do współpracy międzynarodowej oraz projektowej, jest wielką fanką współpracy w Regionie Morza Bałtyckiego i podróży po Skandynawii.
Spotkanie odbędzie się w formie webinarium w dniu 3 czerwca 2020 r. w godzinach 11.00-12.30.
Udział w webinarium jest bezpłatny. Obowiązują zapisy przez formularz rejestracyjny.
Zapisy na spotkanie przyjmujemy do dnia 2 czerwca br. (wtorek) do godziny 17.00 bądź do wyczerpania miejsc. Do udziału w spotkaniu potrzebny będzie komputer z dostępem do internetu oraz słuchawki/głośniki. O zakwalifikowaniu powiadomimy na podany przez Państwa adres email.