Serdecznie zapraszamy na współorganizowane wraz Creative Europe Desk Polska seminarium z elementami warsztatu, poświęcone budowaniu relacji z odbiorcami działań kulturalnych i społecznych!
W ramach seminarium poruszone zostaną kwestie dotyczące dotarcia do nowych odbiorców i budowania relacji z odbiorcami działań społecznych, jak również dotarcia do nowych adresatów i budowania relacji z publicznością w ramach działań kulturalnych. W obu przypadkach liczy się rozwój ilościowy i jakościowy, oparty na trwałej relacji instytucji / organizacji ze społecznością stanowiącą grupę docelową jej aktywności. Istotne jest wzięcie pod uwagę specyfiki instytucjonalnej, ale także zapatrywań, zainteresowań i najszerzej pojmowanych potrzeb (również tych potencjalnych) odbiorców, postawienie ich w centrum aktywności organizacji lub instytucji oraz tworzenie – poprzez dialog i współpracę – długofalowej, głębokiej relacji nastawionej na współpracę i zaangażowanie.
Części seminarium z elementami warsztatu poprowadzą eksperci: Piotr Wołkowiński* przedstawi kwestie dotyczące budowania relacji ze społecznością lokalną, zaś Bartłomiej Lis**: zagadnienia związane z budowaniem relacji z publicznością. Ponadto podczas seminarium będziemy gościć Dagmarę Domagałę*** z Centrum Sztuki WRO, która opowie o przygotowanym przez CS WRO programie mediacji sztuki oraz programie EMAP (European Media Art Platform) jako przykładzie dobrej praktyki.
Do udziału w seminarium serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji i instytucji kultury, małych i średnich przedsiębiorstw z sektorów kultury i kreatywnego.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez znajdujący się na stronie programu Kreatywna Europa formularz.
Zgłoszenia będą przyjmowane do 23 listopada do godz. 17:00 lub do wyczerpania miejsc. O wpisaniu Państwa na listę uczestników wydarzenia poinformujemy 23 listopada do godz. 17:00.
Seminarium odbędzie się 27 listopada 2018 r. w warszawskim hotelu Novotel, ul. Marszałkowska 94/98.
Harmonogram wydarzenia:
10:00 – 10:30 Rejestracja
10:30 – 10:40 Oficjalne powitanie
10:40 – 11:15 Prezentacja programu Kreatywna Europa – komponent Kultura oraz programu „Europa dla obywateli”
11:15 – 13:00 Piotr Wołkowiński: budowanie relacji ze społecznością lokalną
13:00 – 13:45 Lunch
13:45 – 14:15 Dagmara Domagała, Centrum Sztuki WRO: projekt EMAP dofinansowany w ramach programu Kreatywna Europa Kultura: Edukacja – mediacja – partycypacja. Program EMAP i praktyka mediacji sztuki w Centrum Sztuki WRO
14:15 – 16:00 Bartłomiej Lis: budowanie publiczności/relacji z publicznością
16:00 zamknięcie spotkania
*Piotr Wołkowiński: „Najważniejsze są relacje oraz ich jakość“. Specjalista od zmiany i innowacji społecznych, ekspert wiodący oraz trener URBACT oraz ekspert Urban Innovative Actions (Coventry, UK – temat migranci). Specialista ds. partnerstw i animacji dla Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Współautor sieci miast uczących się (Partnerska Inicjatywa Miast). Konsultant: rozwój zrównoważony, polityka miejska, rewitalizacja społeczna, odpowiedzialne zamówienia publiczne, polityka społeczna, nowe formy zarządzania, innowacja społeczna, procesy partycypacyjne. Coach podmiotów ekonomii społecznej. Doradca miast i ministerstw w rewitalizacji, polityce społecznej, agendzie miejskiej oraz UIA. Współmoderator przygotowania prezydencji Niemiec 2020 r. ws polityki miejskiej. Obywatel brytyjski pochodzenia polskiego, po 30 latach pracy we Francji mieszka i pracuje od 11 lat w Polsce.
**Bartłomiej Lis – socjolog, doktor nauk społecznych, animator kultury, badacz, od 2015 roku trener audience development współpracujący z Fundacją Impact,.nauczyciel metod i technik animacji społeczno-kulturowej we wrocławskiej SKIBIE (szkoła animatorów kultury). Od 2012 roku współpracownik Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” (jako prowadzący warsztaty, badacz i ewaluator projektów). Kurator projektów społecznych w Muzeum Współczesnym Wrocław (2012-2017). Od 2017 roku koordynator projektów społecznych w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu (m.in. III NieKongresu Animatorów Kultury). Przeprowadził cykl warsztatów rozwoju publiczności w ramach Akademii Doskonałego Projektu 2018.
***Dagmara Domagała – autorka, badaczka, mediatorka i przewodniczka sztuki. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Współpracuje z Centrum Sztuki WRO, gdzie zajmuje się badaniem, opracowaniem i upowszechnieniem zbiorów analogowych i cyfrowych gromadzonych w Archiwum WRO. Opiekuje się uczestnikami programów rezydencyjnych, którzy pracują na zbiorach Kolekcji WRO, wspierając ich technicznie i merytorycznie. Od 2015 roku jest członkiem zespołu programowego Biennale WRO. Współtworzyła „Przewijanie Taśm”, serię tematycznych pokazów wideo złożonych z archiwalnych dzieł zebranych w Kolekcji WRO. Obecnie pracuje nad publikacją „WIDOK 5. WRO Media Art Reader” jako współredaktor treści i materiałów audiowizualnych. Wykłada sztukę mediów dla międzynarodowych studentów w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.