Punkty Kontaktowe programu „Europa dla obywateli” z krajów regionu Morza Bałtyckiego zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych i jednostek samorządowych na międzynarodowe seminarium kontaktowe „Making Waves”.
Seminarium skierowane jest do osób reprezentujących organizacje społeczeństwa obywatelskiego, instytucje publiczne i jednostki samorządu terytorialnego, instytucje edukacyjne, badawcze, kulturalne – z Finlandii, Danii, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji; które są zainteresowane współpracą międzynarodową w regionie bałtyckim, mają realną możliwość jej podjęcia po zakończeniu seminarium, jak również – mają wstępny plan na projekt w ramach programu „Europa dla obywateli”.
Celem seminarium jest przekazanie informacji o priorytetach i zasadach programu “Europa dla obywateli”, wymiana pomysłów i dobrych praktyk, zainspirowanie do działań obywatelskich w ramach programu oraz – stworzenie przestrzeni do nawiązania partnerstw międzynarodowych w regionie, które zaowocują dobrej jakości projektami i współpracą międzynarodową w ramach programu „Europa dla obywateli”. Podczas spotkania planowane są wystąpienia i prezentacje najlepszych praktyk w programie „Europa dla obywateli”, a znaczna część programu będzie poświęcona na pracę metodą warsztatową nad planowanymi przez uczestników projektami międzynarodowymi.
Tegoroczne seminarium goszczone jest przez Polski Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli” i odbędzie się w Gdańsku w dniach 9-11 października 2018 r.
Seminarium będzie w całości prowadzone w języku angielskim.
Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłaszanie się poprzez formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie głównej wydarzenia: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSflQmvLdyaHrG3my5l5UFZjcGtPeJjudLHiEBJRHWthwS6BTA/viewform
Formularz należy wypełnić w języku angielskim. Termin zgłoszeń upływa 21 sierpnia 2018 r.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, każdy z Punktów Kontaktowych będzie dokonywał selekcji uczestników na podstawie informacji zamieszczonych w zgłoszeniu. Polski Punkt Kontaktowy pokrywa koszty podróży oraz zakwaterowania zakwalifikowanych do udziału uczestników z Polski; jak również koszt organizacji i logistyki wydarzenia.
Szczegółowe informacje oraz plan spotkania znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia: www.balticseacontact.eu/bsc2018.
Zapraszamy do udziału i spotkania w Gdańsku!